Medycyna estetyczna

Oferta naszego salonu została poszerzona o dwa rodzaje zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi te są wykonywane przez dr Nadię Romaszkową.

Zabiegi toksyną botulinową

Toksyna botulinową typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe - takie jak wrażliwość skóry na dotyk - nie ulegają zmianie. Zabieg obejmuje 5 zastrzyków powyżej i między brwiami. Towarzyszy temu minimalny dyskomfort i do codziennych czynności można powrócić bardzo szybko po zabiegu.

Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne będą po 2-3 dniach po zabiegu. Efekt zastrzyków jest zawsze okresowy i utrzymuje się około 4 miesięcy, a czasem dłużej. Termin następnego zabiegu jest uzależniony od czasu utrzymywania się efektów poprzedniego zabiegu u indywidualnego pacjenta. Nie powinno się przeprowadzać kolejnych zabiegów częściej niż co 3 miesiące.

Wypełnianie zmarszczek i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku, dlatego też jest jednym z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii estetycznej stosowany jako preparat do zabiegów odmładzających skórę.

Zalety kwasu hialuronowego:
- jest otrzymywany poprzez biosyntezę,
- nie jest pochodzienia zwierzęcego,
- nie wymaga przeprowadzania żadnych testów wstępnych,
- cząsteczka tego kwasu jest wysoce biokompatybilna,
- jest w pełni wchłaniany,
- jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciało obce.


W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra ulega stopniowo osłabieniu. Staje się przesuszona, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki, a policzki i wargi tracą swoją objętość.

Dlatego też kwas hialuronowy stosowany jest w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających, a w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej jako jeden z najbezpieczniejszych preparatów do zabiegów odmładzających skórę. Żele na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do produkcji implantów, które służą do wypełnienia zmarszczek i powiększania ust.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://dermatolog-poznan.info
dr Nadia Romaszkowa
Lekarz specjalista dermatolog, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Symferopolu. Jest specjalistą z dermatologii i wenerologii. Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,UIME (Union Internationale de Medecine Esthetique- Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej).

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje od 2002 roku. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry i profilaktyce przeciwstarzeniowej. Prowadzi szkolenia w zakresie technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym oraz mezoterapii igłowej. Posiada 12-letnią praktykę w zawodzie lekarza dermatologa, w swojej pracy specjalizuje się w leczeniu trądzików, chorób alergicznych, wypadaniu włosów, dermatoskopii i zabiegach laserowych. Od wielu lat uczestnik konferencji i kongresów specjalistycznych, co potwierdza dziesiątki certyfikatów. Jest dermatologiem w Poznaniu, właścicielką Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej (Der-Medica).


Umów się na zabieg już dziś