Dermaviduals®

Spersonalizowane kremy i zabiegi

dermaviduals kosmetolog kosmetyczka jarocin
Jeśli zrozumiesz Korneoterapię zrozumiesz, dlaczego skóra potrzebuje Dermaviduals®

Dermaviduals® wierzy, że naszą skórę należy traktować skórę zgodnie z intencjami "Matki Natury".

Jeśli dasz skórze składniki zbliżone do naturalnej struktury skóry, masz produkt, który będzie:
- zapobiegał przedwczesnemu starzeniu się skóry,
- zapobiegał i leczył takie choroby jak trądzik, skóra wrażliwa, skóra naczyniowa, trądzik różowaty
- zachowywał integralność warstwy rogowej naskórka i bariery skórnej
- zabezpieczał skóry przed zaburzeniami bariery hydrolipidowej

Korneoterapia – co to jest?

Korneoterapia to naukowe połączenie między kosmetyką a dermatologią.

Korneoterapia ma na celu regenerację warstwy rogowej naskórka, ale przede wszystkim poprawę funkcjonowania bariery skórnej, a w konsekwencji także ogólnej homeostazy skóry. Jeśli bariera ochronna skóry zostanie naruszona, skóra wysycha i jest znacznie bardziej podatna na szkodliwe wpływy środowiska. Podstawowym celem produktów Dermaviduals® jest utrzymanie bariery ochronnej w stanie jak najbardziej naturalnym i nienaruszonym.
Dermaviduals® to miejscowa pielęgnacja skóry, która działa zgodnie z zasadami Korneoterapii.

Produkty Dermaviduals® zostały stworzone na bazie DMS (Derma Membrane Structure).

Jest to składnik fizycznie i chemicznie przypominający strukturę błony naturalnej bariery skórnej. Dzięki temu produkty do pielęgnacji skóry są łatwo wchłaniane i dobrze akceptowane przez skórę.

Podobnie jak warstwa rogowa skóry, kremy Dermaviduals® zawierają:
- naturalne składniki barierowe (fosfatydylocholina, ceramidy)
- naturalne tłuszcze (trójglicerydy, skwalan)
- naturalne sterole (sterole roślinne).

Właściwości struktury błony DMS

W przeciwieństwie do konwencjonalnych kremów, kremy Dermaviduals® nie mają właściwości olej-w-wodzie ani woda-w-oleju. Dzięki specjalnej dwuwarstwowej strukturze z łatwością integrują się z lipidami skóry. Zwykle kremy na bazie emulsji O/W lub W/O są homogenizowane i stabilizowane za pomocą emulgatorów. Emulgatory mogą gromadzić się w skórze i rozpuszczać lipidy skóry w kontakcie z wodą (następuje efekt wypłukiwania lipidów i odwadniania skóry).

Produkty Dermaviduals® przywracają naturalną równowagę i wspomagają regenerację skóry. Struktura i skład kremów są bardzo podobne do międzykomórkowych warstw skóry. Dzięki temu łatwo integrują się z warstwą rogową naskórka, gdzie rozwijają długotrwały efekt pielęgnacyjny i ochronny. Obrazy mikroskopowe wyraźnie pokazują różnicę w porównaniu z konwencjonalnym kremem. Można zauważyć, że kremy DMS naśladują i integrują się z warstwą rogową naskórka, dzięki czemu wnikają skuteczniej niż krem tradycyjny – który osadza się na powierzchni skóry, dając jedynie krótkotrwałe efekty.

kosmetyki dedykowane dermaviduals kosmetolog kosmetyczka Jarocin

Dla zdrowego funkcjonowania skóry konieczne jest unikanie produktów do pielęgnacji zawierających szkodliwe substancje.

Wszystkie produkty Dermaviduals® są wolne od:
- konserwantów i parabenów – składniki te mogą nie być tolerowane przez naszą skórę i mogą powodować podrażnienia
- perfum – należy ograniczać się tylko do powierzchni skóry i unikać kremów, które wnikają w głąb skóry. Są przyczyną numer 1 podrażnień skóry
- olei mineralnych – mogą mieć działanie okluzyjne i przez to wpływać na naturalną aktywność skóry do produkcji własnych substancji ochronnych
- emulgatorów – mogą wpływać na integralność bariery skórnej i powodować utratę naturalnych czynników ochronnych podczas oczyszczania skóry
- amin – często towarzyszą substancjom tzw. anionowym emulgatorów i obciążają skórę
- silikonów – często towarzyszą substancjom zawierającym emulgatory i tworzą na skórze tylko powierzchowne uczucie gładkości.

Brak tych składników sprawia, że produkty pielęgnacyjne mają pozytywny wpływ na ochronę kwaśnego płaszcza (powierzchni warstwy ochronnej skóry), regenerację skóry i zwiększenie naturalnego nawilżenia, aby utrzymać właściwą homeostazy skóry.

Produkty Dermaviduals® mogą pomóc Tobie w osiągnięciu zdrowej i nienaruszonej skóry, gdy wspieramy najważniejszą funkcję skóry, jej FUNKCJĘ BARIERY.

Kiedy zaburzamy ten cały ważny system i zakłócamy funkcję barierową skóry, pojawia się cały szereg stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik, trądzik różowaty i wiele innych.

porównanie mikroskop dermaviduals kosmetolog kosmetyczka Jarocin
OTO GŁÓWNE POWODY, DLA KTÓRYCH MUSIMY ZADBAĆ O FUNKCJĘ BARIERY SKÓRY:

Utrata wody
Rolą warstwy rogowej naskórka (zewnętrznej warstwy skóry) jest ochrona nas przed zagrożeniami środowiskowymi oraz zapobieganie utracie wody ze skóry. Nazywa się to TEWL, transepidermalną utratą wody. Kiedy uszkodzimy tą barierę, przez skórę do organizmu dostaje się cały szereg alergenów, substancji drażniących, drobnoustrojów i patogenów.
warstwa hydrolipidowa skóra kosmetolog kosmetyczka Jarocin

Kwasowy płaszcz
Utrzymanie naturalnego pH skóry jest również ważne i nazywamy to płaszczem kwasowym, jest to konieczne dla funkcji bariery. Jeśli PH skóry wzrasta, staje się ona zasadowa, a nie kwaśna. W odpowiedzi na to warstwa rogowa naskórka uwalnia zapalne cytokiny, próbując wywołać większą produkcję lipidów. Normalnie byłaby to dobra rzecz i pomogłaby przywrócić cały system do zdrowego stanu. Jednakże, jeśli ta kaskada cytokin jest ciągła, pojawia się przewlekły stan zapalny. Rezultatem jest bardzo cienka, nieszczelna i przepuszczalna bariera skórna.

Lipidy
Warstwa rogowa jest jak ceglany mur, gdzie cegły to komórki , a lipidy to zaprawa łącząca te cegły. Dlatego lipidy są tak ważne w utrzymywaniu cegieł i zaprawy razem. Istnieją trzy rodzaje lipidów składające się płaszcz hydrolipidowy : ceremidy, cholesterol i kwasy tłuszczowe. Aby zapewnić integrację skóry i utworzyć ochronną nieprzepuszczalną ścianę ,muszą być obecne razem. Dobra ochrona barierowa w odpowiedniej ilości lipidów pomoże zapobiegać przewlekłym stanom zapalnym skóry, takim jak zapalenie skóry.


W JAKI SPOSÓB Dermaviduals® MOGĄ POMÓC PRZYWRÓCIĆ BARIEROWE FUNKCJE SKÓRY?

Gdy funkcja bariery jest naruszona, nie wystarczy przywrócić jej za pomocą składników przeciwzapalnych. Ważne jest, aby przy pomocy Korneoterapii przywrócić barierę do stanu naturalnego. Produkty Dermaviduals® przywracają naturalną równowagę i wspomagają regenerację skóry. Struktura i skład kremów są bardzo podobne do międzykomórkowych warstw skóry. Dzięki temu łatwo integrują się z warstwą rogową naskórka, gdzie tworzą długotrwały efekt pielęgnacyjny i ochronny.

Korneoterapeutyczne produkty Dermaviduals® zawierają wszystkie trzy lipidy, które tworzą barierę przepuszczalności dla naturalnego stanu równowagi. Te lipidy są identyczne z warstwą rogową naskórka, więc przypomina to przywracanie muru za pomocą zaprawy. Produkty Dermaviduals® przywracają naturalną równowagę i wspomagają regenerację skóry. Struktura i skład kremów są bardzo podobne do międzykomórkowych warstw skóry. Dzięki temu łatwo integrują się z warstwą rogową naskórka, gdzie rozwijają długotrwały efekt pielęgnacyjny i ochronny. Umożliwiają w ten sposób powstanie obrony przeciwdrobnoustrojowej i zmniejszenie przenikania alergenów i patogenów. Są również pomocne w przywróceniu kwaśnego płaszcza skóry, co powoduje cofanie procesu zapalnego i umożliwianie rozpoczęcia odbudowy bariery.
wnikanie kosmetolog kosmetyczka Jarocin

Produktów Dermaviduals® nie można kupić w sklepach internetowych. Nie zobaczysz ich także na sklepowych półkach. Dermaviduals® jest sprzedawany wyłącznie za pośrednictwem profesjonalnego terapeuty skóry, po dokładnej analizie potrzeb skóry.

Pielęgnacja skóry to już nie jeden uniwersalny szablon.

Większość produktów do pielęgnacji skóry to podstawowe produkty z półki, które oferują uniwersalne rozwiązania dla wszystkich.

Dermaviduals® jest inny.

Rozumiejąc, że podobnie jak odcisk palca, dwie skóry nie są takie same – nawet identyczne bliźniaki starzeją się inaczej- nie jest to ogólna szablonowa pielęgnacja, lecz pielęgnacja skrojona na miarę Twojego unikalnego profilu skóry i jej potrzeb.

Spośród ponad 30 składników aktywnych zamkniętych w liposomach i nanocząsteczkach, możemy skomponować dla Ciebie kosmetyk, który będzie całkowicie odpowiadał aktualnym potrzebom Twojej skóry.

Linia produktów pielęgnacyjnych Dermaviduals® pomoże Tobie NAPRAWIĆ, WZMOCNIĆ i PRZYWRÓCIĆ fizjologiczne funkcje zdrowej skóry.

Przyszłość pielęgnacji skóry zmienia się - to już nie jeden uniwersalny szablon.
Z Dermaviduals® poczujesz tę różnicę.


Umów się na zabieg już dziś