Darsonwal

Darsonval jest elektronicznym urządzeniem do masażu i terapii z wykorzystaniem tzw. Prądów d`Arsonvala,są to prądy zmienne o wysokiej częstotliwości. Prądy d’Arsonvala posiadają przebieg fali o charakterze gasnącym oraz krótkim czasie trwania impulsu, po którym następuje aż 500 razy dłuższa przerwa. Dzięki takiej technice działania w tkankach naszego organizmu nie jest wytwarzana zbyt duża ilość ciepła. Częstotliwość jaka stosowana jest podczas zabiegów waha się granicach 300-500 kHz.

Zabieg wykonywany jest za pomocą szklanych elektrod zawierających gaz szlachetny. W kontakcie peloty ze skórą, powstaje wyładowanie elektryczne i wytworzenie ozonu, który ma działanie dezynfekujące, grzybobójcze, bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Niszczy on struktury enzymatyczne mikroorganizmów. Podczas zetknięcia ze skórą, pelota powoduje iskrzenie w kolorze uzależnionym od rodzaju gazu wypełniającego pelotę, np. pelota wypełniona powietrzem iskrzy na fioletowo, a ksenonem – na czerwono. Klient może wtedy odczuwać delikatne drapanie lub łaskotanie.
Pelota może przylegać bezpośrednio do skóry lub być umieszczona w pewnej odległości od niej, przez co uzyskuje się efekt tak zwanego „deszczu iskier” o silnym działaniu pobudzającym.

Prądy d`Arsonvala przyspieszają gojenie się stanów zapalnych, pomagają w zwalczaniu trądziku, łojotoku i łupieżu poprzez działanie ściągające i wysuszające. Wspomagają gojenie się opryszczki. Wpływają korzystnie na przemianę materii, zwiększają absorpcję substancji aktywnych, zawartych w preparatach kosmetycznych. Po zabiegu skóra bardzo dobrze chłonie, więc należy zaaplikować odpowiedni dla naszej skóry preparat.

Wskazania do zabiegu:
- dezynfekcja skóry przy zmianach bakteryjnych (np. zmiany trądzikowe)
- rozszerzone pory skórne, cera tłusta
- po zabiegu kosmetycznego oczyszczania twarzy
- cera zwiotczała, słabo odżywiona
- opryszczka wargowa (osuszenie i odkażenie zmian, przyspieszenie gojenia) – występuje głownie w okolicy ust jako zmiany drobnopęcherzykowe z tendencją do nawrotów
- rozdwojone końcówki włosów
- łysienie plackowate (usprawnienie pracy komórek skóry głowy, poprawa mikrokrążenia i metabolizmu skóry)

Przeciwwskazania:
- ciąża
- karmienia piersią
- skóra naczyniowa
- trądzik różowaty
- silne stany zapalne skóry
- choroby serca, rozrusznik serca
- astma oskrzelowa
- epilepsja
- nowotwory
- gorączka


Umów się na zabieg już dziś