Zabiegi PCA Skin

Baza wiedzy

pca skin kosmetyczka Jarocin

PCA Skin

Marka stworzona na bazie wiedzy, inteligentnych rozwiązań oraz nowoczesnej technologii.

PCA Skin od ponad 20 lat w USA jest liderem w rozwoju profesjonalnych, zaawansowanych peelingów chemicznych. Jest pierwszą marką kosmetyczną zapewniającą naukowo opracowane preparaty do codziennej pielęgnacji.

Założycielką firmy jest Margaret Ancira, licencjonowany kosmetolog, rozpoczęła ona w 1990 roku współpracę z gronem uznanych lekarzy, aby stworzyć innowacyjne preparaty PCA Skin, dostępne wyłącznie w gabinetach dermatologicznych, medycyny estetycznej oraz kosmetologicznych w całych Stanach Zjednoczonych oraz w 60 krajach na świecie. Od momentu powstania firma nieustannie bada nowe technologie w celu ciągłego udoskonalania swoich preparatów. Dyrektor naukowy dr Jennifer Linder, dermatolog specjalizująca się również w chirurgicznym usuwaniu raka skóry metodą Mohsa dołączyła do zespołu w 2006 roku i wspiera naukowo badania firmy. Dr Linder jest inżynierem biomedycznym oraz chemikiem, prowadzi badania naukowe oraz kliniczne nad nowymi innowacyjnymi formułami.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu laboratoriów badawczych, które starannie opracowują innowacyjne formuły dermokosmetyczne marka M’onduniq jest w stanie oferować swoim klientom produkty najwyższej jakości. Proces badań dermatologicznych oraz hipoalergicznych obejmuje wszystkie nasze produkty, gwarantując ich skuteczność i potwierdzając deklarowane właściwości. Proces oceny bezpieczeństwa produktu daje wszystkim użytkownikom i profesjonalistom pracującym z naszymi produktami gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji.

pca skin kosmetyczka Jarocin

PCA Skin stosuje rygorystyczne badania naukowe w celu opracowania bezpiecznych i niezwykle skutecznych produktów, które pomagają uzyskać zdrową i piękną skórę. Osiągamy to zachowując szacunek dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska naturalnego. Wszystkie gotowe formuły przechodzą najpierw badania kliniczne przeprowadzane w naszej praktyce lekarskiej. Firma nie wykonuje i nie akceptuje testów na zwierzętach.

Preparaty PCA Skin zawierają najnowsze, medycznie wyselekcjonowane składniki aktywne o działaniu odżywczym, nawilżającym i regenerującym. Zapewniają optymalne rezultaty terapii. Do produkcji nie używamy się takich substancji jak: syntetyczne barwniki i zapachy, oleje mineralne, wazelina, lanolina, ftalany oraz innych składników o działaniu uczulającym oraz podrażniającym skórę. Produkty są szczególnie skuteczne w leczeniu różnorodnych schorzeń i defektów skóry jak: trądzik, trądzik różowaty, łuszczyca, przebarwienia czy zmarszczki.

Preparaty do codziennej pielęgnacji PCA Skin są dostępne jedynie za pośrednictwem lekarzy dermatologów, medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Zabiegi PCA Skin mogą być wykonywane jedynie przez osoby posiadające Certyfikat PCA Skin. Wymaga on ukończenia zaawansowanego seminarium naukowego poświęconego biologii skóry oraz peelingom chemicznym. Szkolenia pozostają integralną częścią misji PCA Skin, aby zapewnić pacjentom najbezpieczniejszą oraz najbardziej efektywną terapię w gabinecie oraz w domu.

Wskazania do wykonania zabiegów PCA Skin:
- skóra sucha, odwodniona
- skóra palacza (ziemista, matowa)
- zmarszczki, linie
- trądzik, skóra z tendencją do powstawania zmian trądzikowych
- skóra łojotokowa/ mieszana
- nadmierne rogowacenie
- detoksykacja komórek skóry
- stymulacja mikrokrążenia
- regeneracja komórek skóry

Efekty po zabiegu:
- złuszczenie oraz oczyszczenie porów
- oczyszczenie skóry trądzikowej
- rozjaśnienie kolorytu skóry
- spowolniony proces starzenia
- wzmocnienie skóry zniszczonej przez promienie UVA/UVB
- poprawa gęstości i napięcia skóry
- spłycenie drobnych linii oraz zmarszczek

Zalecenia co najmniej 2-3 dni po zabiegu PCA PEEL:
- Nie przegrzewaj skóry
- Zrezygnuj z sauny, łaźni parowych, unikaj kontaktu z gorącym powietrzem
- Zrezygnuj z gorących kąpieli. Okolice poddawaną zabiegowi zmywaj jedynie letnią wodą!
- Nie korzystaj z basenu
- Zrezygnuj z czynności powodujących nadmierną potliwość (siłownia, fitness)
- Nie stosuj peelingów ziarnistych, enzymatycznych, myjek, które powodują złuszczanie naskórka
- Nie stosuj lodu, ani zimnej wody w okolicy poddawanej zabiegowi
- Zrezygnuj z bezpośredniej ekspozycji słonecznej, opalania i solarium. Przez cały czas trwania kuracji oraz przynajmniej miesiąc po jej zakończeniu stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną
- Nie obrywaj skórek, pojawiających się w wyniku złuszczania naskórka, ponieważ może prowadzić to do powstawania przebarwień
- Skontaktuj się z lekarzem w przypadku stosowania leków, zwłaszcza tretinoiny i jej pochodnych
- Zrezygnuj z wykonywania zabiegów typu wypełnienia, elektroliza czy depilacja, co najmniej do 5 dni po kuracji


Umów się na zabieg już dziś