Masaż KOBIDO

"starożytna droga do piękna"

KOBIDO jest japońską sztuką masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”, wywodzi się od jednej z najstarszych technik chińskiego masażu amma (naciskanie, pocieranie), importowany do Japonii ok. XIV wieku, był jednym z najpilniej strzeżonych sekretów cesarskiego dworu.

KOBIDO nazwany również „niechirurgicznym liftingiem twarzy”. stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej oraz niektórych zabiegów chirurgii plastycznej. Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. KOBIDO poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że KOBIDO ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Masaż ten całkowicie różni się od innych tradycyjnych technik masaży, które wykonywane są na tkankach powierzchownych. KOBIDO obejmuje zasięgiem także głębokie struktury rusztowania twarzy, co wymaga wielkiego zaangażowania osoby wykonującej i skutkuje rozluźnieniem oraz wzmocnieniem konkretnych mięśni mimicznych w okolicach największych napięć tkanek.
CHARAKTERYSTYKA

KOBIDO
łączy kilka technik stosowanych z różną intensywnością i podzielony jest na etapy, których kolejność jest niezmienna:
- relaks. Tu rozluźniamy skórę. To masaż okolic potylicy, karku, szyi i dekoltu Masażysta skupia się na rozluźnieniu mięśni. Zmarszczki mimiczne ulegają odprężeniu.
- oczyszczenie. Podczas tego etapu pobudzane jest krążenie. To masaż limfatyczny. Usuwa nadmiar wody i powoduje lepsze ukrwienie. Ciało pozbywa się toksyn. Skóra staje się młodsza i promienna.
- lifting. Usuwa zmarszczki, wygładza skórę twarzy i szyi. Ten etap masażu można odczuć jako najmniej przyjemny. Wykorzystuje się tu różne techniki o zmiennym nasileniu. Terapeuta koncentruje się na najbardziej potrzebujących częściach ciała, na przykład na owalu twarzy, linii bruzdy nosowo-wargowej lub okolicy oczu i czoła.
- akupresura. Poprzez poruszenie odpowiednich punktów terapeuta uwalnia złe emocje, uspakaja nerwy, pobudza narządy wewnętrzne i wprowadza do ciała siłę życiową, czyli energię qi. Stymulacja punktów odpowiadających za konkretne organy wewnętrzne usprawnia ich funkcjonowanie. Z tego względu akupresura może działać leczniczo lub łagodząco na ból.

Dzięki tym procesom skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd oraz naturalny blask. Pomagają również utrzymać skórę w znakomitej kondycji, łagodzą bóle głowy i stres, stymulują naturalne procesy produkcji kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty ujędrnienia, napięcia i podniesienia skóry twarzy widoczne są gołym okiem już po pierwszym zabiegu.

EFEKTY KOBIDO

Masaż KOBIDO znany jako „niechirurgiczny lifting twarzy” może naturalnie i z biegiem czasu :
- niwelować napięcia mięśniowe, które są jedną z przyczyn powstawania zmarszczek mimicznych,
- zapobiegać bądź zmniejszać efekty starzenia się skór ,
- pomagać odzyskać młodszy wygład twarzy poprzez pracę na głębokich strukturach mięśni,
- przyspieszać metabolizm – wspomagając regenerację skóry,
- stymulować produkcję kolagenu i elastyny,
- podnosić owal twarzy i niwelować opadające policzki,
- rozluźniać napięcie szyi, karku i głowy,
- zmniejszać skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym (bruksizm),
- wywoływać pełen relaks i odprężenie.

KOBIDO to niezwykle skuteczny i NATURALNY sposób na zniwelowanie oznak upływającego czasu. Już po pierwszym masażu efekty są spektakularne.

JAK CZĘSTO KORZYSTAĆ Z MASAŻU KOBIDO?
- osoby młodsze: regularnie, raz na miesiąc (zapobieganie procesom starzenia się skóry)
- osoby starsze: przez 2-3 miesięcy co tydzień (rewitalizacja skóry, poprawa owalu twarzy, zmiana pamięci mięśniowej). Upiększające rezultaty widać już po pierwszym masażu KOBIDO ale dla pełnego efektu najlepiej jest wykonać ich 12, raz lub dwa razy w tygodniu. Później warto nadal przychodzić na masaż raz na jakiś czas/ miesiąc

PRZECIWSKAZANIA
- ostre stany zapalne organizmu ( gorączka)
- stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
- przerwanie ciągłości naskórka


Umów się na zabieg już dziś