Komputerowa analiza skóry


Jak dobrze znasz potrzeby swojej skóry? Czy wiesz, jaki jest rodzaj Twojej cery? Czy zawsze przy zakupie kosmetyków kierujesz się jej cechami i szczególnymi właściwościami? Wiele kobiet nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Okazuje się, że najwięcej problemów przysparza im określenie rodzaju cery, a jest to pierwszy i podstawowy krok do poznania jej potrzeb.

Cera sucha, tłusta lub tzw. mieszana, to trzy podstawowe rodzaje skór. Jednak nie poprzestajemy tylko na tym podziale. Wyróżniamy jeszcze kilka typów cery, m.in.: naczynkowa, odwodniona, wrażliwa.Można zatem mieć skórę suchą i odwodnioną, jak również suchą mieszaną i odwodnioną, itp. Aby lepiej poznać swoją skórę, jej potrzeby i tym samym odpowiednio dostosować kosmetyki do jej pielęgnacji najlepiej zdecydować się na jej komputerową diagnostykę, przy pomocy specjalistycznego narzędzia Analizer NATI.

oczyszczanie wodorowe kosmetyczka Jarocin


Analizer Nati, to nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Stworzony został przy współpracy polskich kosmetologów, dermatologów, inżynierów i programistów. Dzięki wysokiej jakości kamery i 40-krotnemu powiększeniu, możemy zbadać aż 8 parametrów skóry:

- strukturę skóry czyli poziom jej elastyczności, jej rzeźby i poziomu gładkości która zmienia się podczas procesów starzenia oraz innych stanów patologicznych (alergia, atopia, AZS). Zmiany spowodowane utratą wody, brak odpowiedniego poziomu sebum prowadzi do tego że skóra staje się szorstka, a jej struktura staje się porowata. Wszystko to łatwo zaobserwować na zdjęciach z analizera.

- poziom natłuszczenia i wielkość porów - skóry tłuste i mieszane charakteryzują się nadmiernie rozszerzonymi ujściami porów skórnych i nadprodukcją sebum. Dzięki analizerowi w łatwy sposób można określić rozmiar porów i stopień natłuszczenia skóry.

- poziom złuszczania - ocena ilości złuszczającego naskórka w warstwie rogowej to istotny parametr wskazujący na zaburzenia oraz niedobory w cemencie komórkowym. Niedobór cementu, zaburzenia w jego składzie to pierwszy krok do odwodnienia skóry, zaburzenia równowagi hydrolipidowej, a co za tym idzie przyspieszonego złuszczania się, gromadzenia się zbyt dużej ilości martwych komórek na powierzchni naskórka. Powoduje to zablokowanie oddychania komórkowego i wchłanianie substancji komórkowej.

- wielkość zmarszczek - w przypadku skór dojrzałych istotny jest pomiar zmarszczek i ich szerokości i głębokości. Pozwala to określić stopień zaawansowania starzenia się skóry ale i również pozwala zaobserwować postępy zabiegów odmładzających

- oraz bardzo istotny - poziom nawilżenia i poziomu NMF. NMF jest naturalnym systemem chroniącym skórę przed odwodnieniem. Utrata niewielkich ilości (ok. 10%) daje odczuwalną suchość skóry i utratę równowagi. Zaburzenia te mogą być przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry, ale również przyczyniać do osłabienia bariery ochronnej i nasilonego wnikania czynników drażniących – bakterii, grzybów, czynników chemicznych (mydła, detergenty) oraz nasilania zmian chorobowych takich jak np. atopia.

-zmiany naczyniowe i występujące przebarwienia
oczyszczanie wodorowe kosmetyczka Jarocin


Specjalistyczne oprogramowanie w połączeniu z wysokiej jakości aparatem oraz naszą kosmetologiczną wiedzą pozwalają na dokładną analizę kondycji Twojej skóry oraz obszarów problemowych, które wymagają szczególnej uwagi. Wynik z badania jest bardzo cenną informacją zarówno dla nas jak i dla Ciebie. Na podstawie dokładnego wywiadu i opisu z komputerowego badania skóry ustalamy odpowiednią terapię gabinetową i pielęgnację skóry w domu.

W ciągu godzinnej konsultacji będziesz wiedzieć wszystko o swojej cerze:
- jaki masz typ skóry,
- jak pielęgnować swój typ skóry w domu,
- jakich kosmetyków używać,
- jakich składników musisz się wystrzegać,
- jakie nawyki w pielęgnacji cery zmienić,
- jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym przyniosą najlepsze efekty,
- z jakich zabiegów u kosmetyczki musisz zrezygnować.


Na czym polega takie badanie?

Badanie jest całkowicie bezbolesne i – co ważne – samo badanie trwa zaledwie kwadrans. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów jak dbać o swoją skórę , nasza rozmowa może zająć nawet godzinę.

Podczas badania jesteś na bieżąco informowana o danym pomiarze i omawiamy jakie są potrzeby Twojej skóry

Urządzenie po skanowaniu, czyli przyłożeniu głowicy w konkretne miejsca, momentalnie pokazuje informację o stanie Twojej skóry, ilości rozszerzonych naczynek na twarzy, blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, wielkości przebarwień, plam posłonecznych, jakości nawilżenia i poziom złuszczania skóry

Po skończonym badaniu generuję dla Ciebie raport z informacja jak powinna wyglądać pielęgnacja Twojej skóry, jakie kroki podjąć aby przywrócić jej równowagę.

Po zastosowaniu zalecanej pielęgnacji na dany problem proponujemy ponowne wykonanie analizy cery dla porównania efektów – będziesz zaskoczona wynikami !

Stosowanie kosmetyków wymaga przede wszystkim wiedzy, przynajmniej tej podstawowej. Każdy nieodpowiednio dobrany preparat może odbić piętno na naszej skórze. Zamiast poprawy jej stanu uzyskamy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Komputerowa diagnostyka skóry to indywidualna encyklopedia. To z niej wyczytać można informacje na temat tego, co powinno stanowić wiedzę podstawową podczas codziennej pielęgnacji.

Po przeprowadzonym badaniu nie będziesz już używać przypadkowych kosmetyków i wybierać nieodpowiednie zabiegi. Od tej pory będą to wyłącznie zabiegi i produkty trafiające w najbardziej pilną potrzebę Twojej skóry.

Umów się na zabieg już dziś