Pielęgnacja dłoni

pielęgnacja dłoni zabiegi kosmetyczka jarocin

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni jest niezwykle ważna. Zwykle nasza uwaga podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji skupia się na twarzy. Wiele osób nieustannie zaniedbuje pielęgnację skóry swoich dłoni, które na co dzień są narażone na negatywne działanie środowiska zewnętrznego.

Skóra dłoni jest bardzo delikatna ze względu na cieńszą warstwę naskórka. Ma niewielką ilość gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, więc łatwo ulega wysuszeniu i szybko się starzeje. Narażona jest na stałe działanie czynników zewnętrznych, m.in.: duże promieniowanie słoneczne, mrozy. Szkodzą jej także chlorowana woda oraz detergenty. Preparaty te zawierają substancje żrące, które są niezwykle szkodliwe dla naszych rąk - często nieosłoniętych gumowymi rękawiczkami.
W wyniku negatywnego działania czynników drażniących, skóra dłoni staje się wtedy nieprzyjemnie sucha i spierzchnięta, często też zaczerwieniona, powodując tym samym duży dyskomfort. Przy tym odbudowa zniszczonej skóry dłoni nie jest wcale łatwa i w przypadku, gdy zaniedbamy codzienną pielęgnację do jej odbudowy może być konieczna długa seria zabiegów regenerujących.

Bardzo istotna jest zatem systematyczna pielęgnacja dłoni, szczególnie w przypadku skóry suchej, wrażliwej i atopowej. Zaleca się mycie rąk łagodnymi środkami, najlepiej o działaniu ograniczającym rozwój bakterii. Dodatkowo po umyciu dłoni, każdorazowo, należy stosować specjalnie dobrany krem emoliencyjny, który intensywnie nawilży i uelastyczni naskórek a także dostarczy odpowiednich substancji odżywczych.

Przed wykonywaniem prac porządkowych należy nakładać na dłonie rękawice ochronne. Dzięki temu skóra dłoni będzie zabezpieczona i nie będzie narażona na niekorzystne działanie wody oraz detergentów. Kilka razy w tygodniu powinno się wcierać w skórę dłoni oraz paznokcie olejek rycynowy. Można również zafundować dłoniom kąpiel w podgrzanym olejku - wtedy efekt będzie znacznie silniejszy. Co więcej, paznokcie się wzmocnią i będą wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Raz w miesiącu warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Do najpopularniejszych zabiegów regenerujących skórę dłoni w naszym Salonie należy:
- zabieg parafinowy - to zabieg, który regeneruje i nawilża przesuszoną skórę dłoni. Przed zanurzeniem dłoni w parafinie wykonujemy peeling ,który nie tylko oczyści skórę ale także odżywi. Następnie wmasowujemy w skórę dłoni regenerujące masło lub krem. Dopiero tak przygotowane dłonie zostają zanurzone w rozpuszczonej ciepłej parafinie, a następnie szczelnie zawinięte w foliowe woreczki na ok. 15 minut. Parafinę na dłonie można stosować o każdej porze roku, zarówno jako regenerację skóry dłoni po sezonie letnim jak i zimowym.
- eksfoliacja kwasami - na przesuszone dłonie, w szczególności po sezonie letnim, kiedy mogły pojawić się na dłoniach przebarwienia najwłaściwszy może okazać się peeling chemiczny. Eksfoliacja kwasami ma wiele zastosowań i zależy od tego jaki rodzaj kwasu (lub ich mieszanina) zostanie użyty do zabiegu.
- mezoterapia igłowa - w przypadku bardzo zniszczonych dłoni, z widocznymi oznakami starzenia i brakiem jędrności, dobrym wyborem może okazać się zabieg mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa to uniwersalna metoda wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry z pominięciem bariery naskórkowej. Jest to bardzo skuteczna metoda niwelująca oznaki starzenia, regenerująca, wzmacniająca i wygładzająca skórę.

Należy podkreślić, że tak jak w przypadku pielęgnacji całego ciała, tak i w przypadku dbania o dłonie kluczowa jest regularność codziennych, drobnych zabiegów. Warto nosić ulubiony krem do rąk zawsze przy sobie, jeden pojemnik mieć również w łazience, w często odwiedzanym miejscu w domu lub przy komputerze w pracy.

Mówi się, że to dłonie zdradzają wiek kobiety - zadbajmy więc o nie ze szczególną uwagą!


Manicure hybrydowy

Manicure japońskiUmów się na zabieg już dziś