Pielęgnacja stóp

Piękno zaczyna się od stóp

pielegnacja stóp kosmetyczka jarocin
Piękne, zdrowe stopy są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim ważnym elementem urody.

Skóra stóp różni się od skóry innych części ciała. Na stopach warstwa rogowa jest kilkakrotnie grubsza od innych części ciała. Na jej grubość mają wpływ przede wszystkim czynniki mechaniczne, np. tarcie i nacisk spowodowany chodzeniem lub noszeniem ciasnego obuwia. Proces rogowacenia tych miejsc jest bardziej intensywny i dużo szybszy niż na innych częściach ciała, może to prowadzić np. do powstawania nagniotków. Stopy często mają również tendencję do nadmiernego pocenia. Wynika to z faktu, że znajduje się na nich sześć razy więcej gruczołów potowych, niż na pozostałych partiach ciała.

Stopy są delikatne, wrażliwe, a muszą dźwigać ciężkie ciało przez cały dzień, dlatego tak ważna jest ich prawidłowa i regularna pielęgnacja.
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp jakim jest nasz Salon, to idealne miejsce gdzie odpowiednio wykwalifikowany personel i jego umiejętności, ale także sprzęt, zapewnią bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu pedicure. Podstawowym urządzeniem którym posługujemy się przy pracy ze stopami jest oczywiście frezarka. Bez niej nie ma mowy o profesjonalnym zabiegu pielęgnacji stóp. Umożliwia ona bezpieczne przeprowadzenie wielu zabiegów, takich jak: usuwanie zrogowaciałego naskórka, odcisków, modzeli, szlifowanie płytki paznokciowej. Przy wykorzystaniu frezarki można bezpiecznie i prawidłowo przeprowadzić zabieg pielęgnacji stóp.
pielęgnacja stóp piękne stopy kosmetyczka Jarocin

Kolejnym ale równie ważnym urządzeniem w każdym Salonie, nie tylko pielęgnacji stóp, jest autoklaw. Jest to symboliczna "kropka nad i". Dzięki sterylizacji niszczone są formy przetrwalnikowe drobnoustrojów tj. grzybów, pleśni, wirusów i bakterii. Sterylizacja ma miejsce tylko i wyłącznie w autoklawie. Uprzednio dokładnie wyczyszczone i zdezynfekowane instrumenty są poddawane działaniu określonej temperatury (od 120 do 134°C) przez dokładnie wymierzony czas. Autoklaw jest najlepszą i najpewniejszą metodą sterylizacji.

autoklaw bezpieczeństwo sterylizacja kosmetyczka Jarocin


Umów się na zabieg już dziś